יום ראשון 23 יוני 2024     כניסה למערכת
 כלים פדגוגיים
 כלי חינוכי מתקדם

פורטל ארגוני-חינוכי הוא כלי טכנולוגי לניהול ידע, ולכן הוא מאפשר יישום ושימוש מעשי של ניהול ידע. כלי זה מאפשר לקדם את בתי הספר מבחינה טכנולוגית, פדגוגית ורעיונית.

בניית האתר, הטיפול בו ותחזוקתו השוטפת גורם לקהילת המשתמשים ליצור מידע חינוכי רלוונטי לאתר ולפרסמו ו/או לשלוף מידע מאתרים השונים ובכך מושגות שלוש מטרות:

 

האחתהעמדת הטכנולוגיה המתקדמת לרשות משתמשים מורשים בארגון ומשתמשי קצה, משלבת את בית הספר לארגונים מתקדמים הקיימים בשוק ומעמידה לרשות התלמידים כלי חינוכי ממדרגה ראשונה תחת פעילות אינטראקטיבית.

המערכת מאפשרת ניצול הטכנולוגיה הקיימת באינטרנט כיום ומאפשרת פעילות דינמית של שליחת וקבלת מידע וקירוב הדור הצעיר לתכנים חינוכיים תוך שימוש בכלי האינטרנט השמיש כל כך בחייהם.

 

השנייהשיתוף פעולה בין חברי הארגון.

בהיות המערכת בנויה ומנוהלת ע"י המשתמשים בארגון, מתקיים מצב היוצר צורך ורצון לשיתוף פעולה בין המשתמשים השונים ובעיקר בין בעלי התפקידים המורשים בקרב המשתמשים.

דוגמה: בתהליך בניית אתר בית ספרי נדרש שיתוף פעולה בין גורמים שונים כגון, מנהלים, מפקחים, רכזי מקצוע, מורים, מחנכים, צוות ספריה, תלמידים, הורים וכדומה.

כל אחד מהגורמים תורם מהידע שלו ומרצו לבניית האתר החל מרמת עיצוב האתר וכלה בתוכן הרעיוני והפדגוגי המוכנס אליו.

 

השלישיתתחרות חינוכית בין משתמשי המערכת.

כיוון שמדובר במערכת מרכזית המאגדת יחדיו אתרים שונים של משתמשים שונים, נוצרת "תחרות בריאה" בין המשתמשים ומפעילי המודולים השונים הקיימים במערכת. הדבר מתבטא ברצון כל משתמש, קרי כל בית ספר, להיות יצירתי ולעבוד קשה יותר על תוכן המידע באתר שלו ועל אופן הצגתו.

דוגמה:בבניית האתרים בבתי ספר, התלמידים העוסקים בדבר שמים דגש רב על עיצוב מקורי ומעניין של אתר בית ספרם והמורים – באיסוף מידע פדגוגי וחינוכי והבאתו לתלמידים בצורה נהירה, ברורה ומקורית.

כיוון שהמשתמשים סקרנים לבדוק את "המתרחש" באתרים השונים, נוצר סיעור מוחות מפרה אשר מעודד את המשתמשים להפוך את האתר שלהם למקורי, מעניין וייחודי מכל היתר.

שחף מ.מ.מ. © כל הזכויות שמורות   |   אמייל: info@iscool.co.il   |   טלפון: 054-7654207, 054-7501817